Mine Hunde > Carla

Fattiggården's Carla

DKK 04302/2001

HD:A - AD:0

AK, DKCH, INTCH, Årets udstillingshund BIM 2006, 

BPA, BPAB, FP, BHP1

F. 11/3-2001

Mor til Fattiggården's M, J og H - kuld


Stamtavle

     

 

FAR

 

 

 

Sapias Chubaka II

18899 / 97

A1 AA1 AK IPO1

 

   

FARFAR

 

Chubaka vom Hof Engelkamp

ADRK 79745

A2 EZA SCHH3 IPO3 AD BH

 

FARFARSFAR

Darius aus der Hege  ADRK 74042

A2 EZA SCHH1 SCHH3 FH AD BH

 

FARFARSMOR

Aggi von der Alten Scmiede  ADRK 69581

A2 AD SCHH1

 

 

FARMOR

 

Arzadon Amica

03678 / 93

C1 AK DKCH PH

 

 

FARMORSFAR

Idun 08677 / 86

B1 AK DKBRCH DKCH                                                        IPO1 IPO3 SPH  PH BHP1 BHP2 BHP3 UHP

 

FARMORSMOR

Anja 03440 / 90

B1 AK IPO1 UHP

 

 

 

   

MOR

 

 

   

Bara

01385 / 98

B1 AA1 AK FP UHP BPAB

 

 

MORFAR

 

Bosse

13747 / 91

B1 AK FP UHP

   

MORFARSFAR  

Bento 15594 / 81

* AK PH

 

MORFARSMOR

 

Elka 10044 / 86

A2

 

   

MORMOR

 

Nina’s Bisse

12314 / 93

A2 BPB BPAB UHP

   

MORMORSFAR

 

Mark von St. Andreasberg 18058 / 85

A2 AK DKCH KBHV92 PH PH-P

 

MORMORSMOR  

Rottereden Quela 04286 / 89

A2 AA0 AK PH


Udstillingsresultater

06/11 2005 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2, Res. CACIB Championklasse Carsten Henriksen, DK DKK - Herning
14/08 2005 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK4 Championklasse Susanne Evers, DK RK - Vejen
13/08 2005 1.præmie, 3.vinder, CK, BTK3 Championklasse Bla Kavi, SLO DKK - Odense
12/06 2005 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK3 Championklasse Svend Løvenkjær, DK DKK - Hillerød
01/05 2005 1. præmie, 2. vinder Championklasse Mia Sandgren, S RK - Holbæk
30/04 2005 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2, Res. CACIB Championklasse Jørgen Hindse Madsen, DK DKK - Ballerup
02/04 2005 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, BIR Championklasse Horst Kliebenstein, D DKK - Esbjerg
26/03 2005 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2 Championklasse Dorothy Collier, GB DKK - Næstved
25/03 2005 V2, Res. Anw Dt. Ch. VDH Championklasse Gerhard Apel, D ADRK - Albersdorf, D
05/09 2004 SG Gebrauchshundklasse Werner Walter, D ADRK Klubsieger - Düsseldorf, D
22/08 2004 1.præmie, 2.vinder, CK Championklasse Uwe Petermann, D RK Hoveduds. - Fyn
21/08 2004 1.præmie, 1.vinder, CK, Cert., BTK2  Brugsklasse Alice Christensen, DK RK - Fyn
15/08 2004 1.præmie, 1.vinder, CK, Cert., BTK1, CACIB, BIR Brugsklasse Carsten Henriksen, DK DKK - Ålborg
06/06 2004 1.præmie, 3.vinder Brugsklasse Jaromir Dostal, CZ DKK - Roskilde
05/06 2004 1.præmie, 3.vinder, CK, BTK3 Brugsklasse Hans van den Berg, NL DKK - Roskilde
02/05 2004 1.præmie, 1.vinder, CK, Cert., BTK1, CACIB, BIM, Kval. til Crufts Brugsklasse Rodi Hübenthal, N DKK - Helsingør
11/04 2004 1.præmie, 3.vinder Brugsklasse Susanne Evers, DK RK - Sakskøbing
20/09 2003 2.præmie Åben klasse Kurt Nilsson, S DKK - Ballerup
24/08 2003 V (8) Offene klasse A. Spindler, D ADRK Klubseiger - Rottweil, D
16/08 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK3 Åben klasse Maritha Östlund-Holmsten, S DKK - Odense
03/08 2003 1.præmie, 3.vinder, CK Åben klasse Alice Christensen, DK RK Hoveduds. - Vejen
19/07 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2, Res. CACIB Åben klasse Göran Bodegård, S ÖKK/NSKK -Vadstena, S
18/07 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, CACIB, BIM Åben Klasse Gerard O'Shea, S ÖKK/NSKK -Vadstena, S
17/07 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, CACIB, BIM Åben klasse Margareta Skogsberg, S ÖKK/NSKK -Vadstena, S
16/07 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, CACIB, BIR Åben klasse Agnes Ganami, Israel ÖKK/NSKK -Vadstena, S
15/06 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, CACIB, BIM Åben klasse Annika Ulltveit-Moe, S DKK - Hillerød
09/06 2003 1.præmie, 1.vinder, BIR, BIG2 Åben klasse Birte Scheel, DK DKK/Kreds 2 - Køge
25/05 2003 1.præmie, 1.vinder, CK Åben klasse Hartmut Teschke, D RK - Odense
03/05 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2, Res. CACIB Åben klasse Moa Persson, S DKK - Helsingør
09/02 2003 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK4 Mellemklasse Avi Marshak, Israel DKK - Fredericia
02/11 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2, Res. CACIB Mellemklasse Hassi Assenmacher-Feyel, D DKK - Herning
06/10 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2 Mellemklasse Susanne Evers, DK RK - Poulstrup
22/09 2002 1.præmie, 2.vinder Mellemklasse Paolo Dondina, I DKK - Ballerup
24/08 2002 Sg (7) Jugendklasse U. Petermann, D ADRK Klubsieger - Blatzheim, D
18/08 2002 1.præmie, 1.vinder Unghundeklasse Curt Bøkefors, S DKK - Hillerød
11/08 2002 1.præmie, 2.vinder, CK Unghundeklasse     Yvonne Brink, S RK Hoveduds. - Odense
15/06 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, BIM, BROVINDER 2002 Unghundeklasse     Jørgen Hindse Madsen, DK DKK - Valby
26/05 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, BIR                Unghundeklasse     N. G. Nikrosiene, Lithauen RK - Tappernøje
20/05 2002 1.præmie, 1.vinder, BIR, Bedste Unghund, BIG1, BIS1 Unghundeklasse     Nils Jordahl, DK DKK/Kreds2 - Køge
12/05 2002 SG3 Jugendklasse Uwe Petermann, D ADRK - Cuxhaven, D
28/04 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2 Unghundeklasse     Carsten Henriksen, DK RK - Holbæk
31/03 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK1, BIM Unghundeklasse     Theo Kjellstörm, USA DKK - Næstved
16/02 2002 1.præmie, 1.vinder, CK, BTK2 Unghundeklasse     Carsten Henriksen, DK DKK - Fredericia
04/11 2001 SL Hvalpeklasse Hans Bierwolf, D DKK - Herning
14/10 2001 SL, 2. bedste B-tævehvalp Hvalpeklasse B Carsten Henriksen, DK RK - Osted
07/10 2001 SL, 2. bedste tævehvalp Hvalpeklasse B Valdemar Morwiec, PL DKK - Odense
15/09 2001 SL, Bedste hvalp Hvalpeklasse Kenneth Edh, S DKK - Brøndby
26/08 2001 SL, Bedste hvalp Hvalpeklasse A Carsten Henriksen, DK RK Hovedudst. - Ishøj
25/08 2001 SL Hvalpeklasse A Susanne Pedersen, DK RK - Ishøj

Resultater

 
29/3-2004  AK       ( LÆBORG )  5 POINTS ( Manglende UHP har givet ekstra point )
20/3-2004  BHP1   ( RK HOLSTEBRO )  260 ( A:92, B:80, C:88, UDP )
1/12-2002  FP        ( RK NORDSJÆLLAND )  BESTÅET
30/11-2002  BPAB  ( RK NORDSJÆLLAND )  171 ( A:84, B:87 )
23/11-2002  BPB     ( RK AMAGER )  77

Avlskåring:

AK - side 1 AK - side 2 AK - side3 AK - side 4


Billeder